Oturduğunuz Yerden Dünyadaki Market Raflarını Gezin

Özellikle ambalaj profesyonelleri için raf gezmek ve dünyayı takip etmek elzem bir ihtiyaçtır. Müşteri porftöyüm gereği zincir marketleri gezerken Gizem ürünleri incelerken ben kutuları kurcalıyor oluyorum. Kutuları raflarından çıkarıp orasını burasını kurcalarken güvenlik görevlilerine durumu anlatmakta zorlanmışlığım bile var. (:

Yurtdışındaki tasarım ve teknolojiyi de takip etmekten geri kalmıyoruz tabi ki. Bu yazıda yurtdışına çıkmak zorunda kalmadan marketleri ve raflardaki kutuları nasıl incelediğimi anlatacağım.

Periscope Canlı Yayınları

periscopecanliyayini

Periscope üzerinde canlı yayın yaparak marketleri gezen kullanıcılar var. Farklı ülkelerdeki kullanıcıları takip ederek canlı yayında istediğiniz rafları söyleyebilirsiniz. Dilerseniz kullanıcılara 3-5 dolar göndererek market gezme olayını düzenli hale getirebilirsiniz.

Fiverr (siteye git)

fiverkutu

5 dolar karşılığında yapılacak işlerin listelendiği, onlarca kategoride yüzlerce hizmetin bulunduğu enfes bir proje. Lifestyle kategorisinde Hong Kong’da 5 dolara ne derseniz yaparım‘cılar, Newyork’ta 5 dolara… gibi ilanlar göreceksiniz. İletişime geçip 5 dolar karşılığında güzel güzel skype üzerinden market gezebilirsiniz. Bu arada, çok absürt ilanlar da göreceksiniz, şaşırmayın (:

Extreme Couponing (TLC Website)

couponing

Extreme Couponing, Amerikadaki TLC’nin sevilen programlarından biri. Türkiye’de Discovery Showcase ve TLC’de Kupon Hastaları adı altında yayınlanıyor. Program temel olarak gazetelerden, dergilerden kupon toplayarak 700 dolarlık alışverişi 10-20 dolara getiren takıntılı insanları konu alıyor. Hepsinin evinde depoları, stok alanları var ve her gün 8-10 saatini alışverişte geçiriyorlar. Programın hatırı sayılır dakikası da marketlerde geçiyor haliyle. Sürekli rafları ve ürünleri çektikleri için fikir edinmek adına harika bir yöntem.

Ben de iyi değilim sanırım.

, , , , , , ,

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>