Dolma Kalem Koleksiyonumun yeni üyesi : Lamy Lx

Gün geçmiyor ki keyif aldığımız şeyler bize küçük sürprizler yapmasın. Lamy Lx (Luxe) serisinin lansmanını yaptığında Gizem’e pek dillendirmeden para biriktirme kavanozumuzu onun için seferber etme kararı almıştım. Öyle ki neredeyse siparişini vermek üzereyken instagram üzerinde bir yarışmaya denk geldim ve Lamy’nin Türkiye Distribitörü Kemerburgaz‘ın Lamy Turkey isimli instagram sayfasında #benimlamym etiketiyle başlattığı yarışmaya katıldım. Lamy Lx neden senin olmalı diye soruyorlardı. Cevap verenler içerisinden de dört kişiye Lamy Lx dolma kalem hediye edeceğini söylüyorlardı.Tahmin edebileceğiniz gibi o kalemi başkalarına kaptıramazdım. Kaptırmadım da (:

İş çıkışı aracı kenara çektim ve aşağıdaki fotoğraf ile yarışmaya katılarak hediye kazananlar arasına girdim. Teşekkürler Lamy Turkey!

 

Lamy All-Star
Yarışma fotoğrafında kullandığım Lamy All-Star Mat Gri kalemi dolma kalem koleksiyonumu öğrenen değerli Şefim Serhat Görgün hediye etmişti. Buradan bir kere daha teşekkürlerimi iletmek isterim. Her yazdığımda anıyor, bol bol yazıyorum.

Lamy Lx Rose Gold

Yarışma sonucu belli olunca adres ve tercihimi ilettim. Koleksiyonumda fazlasıyla gri, altın ve siyah kalem olduğu için tercihim Rose oldu. Yaklaşık bir hafta sonra kalemim en az kendisi kadar şık kutusuyla ve nazik bir yazı ile elime ulaşmıştı.

Lamy Lx Renk Seçenekleri

Paladyum (Palladium)Rose Gold Rutenyum (Ruthenium) Gold

Almayı düşünenler için;

İçerisinde T10 mavi mürekkep kartuşu ile geliyor fakat isterseniz Z24 piston ile de kullanabilirsiniz. Türkiye’de şu an sadece Medium Nib mevcut, öğrendiğime göre yakında F ve EF nib seçenekleri de satışa sunulabilirmiş. Kalemin kutusu, klipsi ve alt-üst metalleri de seçtiğiniz gövde rengi ile aynı olacak şekilde tasarlanmış. Tüm renkler için siyah lazer kesim uç kullanılmış. Yazması ve taşıması oldukça keyifli bir kalem tasarladıklarını söyleyebilirim. Tüm D&R mağazalarından veya internet sitesinden temin edebilirsiniz.

, ,


Comments (3)

hakan

Şubat 17, 2018 by hakan

İnternetten verdiğim siparişim bugün elime geçti.Elime geçer geçmez yazmaya başladım ama yazarken kalem kağıt üzerinde yağ gibi kayma hissi vermiyor,yazarken kağıttaki sürtünme sesi duyulabiliyor.Ağrenmek istediğim benim kalemdemi sorun var yoksa bu kalemlerin böyle bir özelliği mi var?

    Uygar Mitat

    Mart 16, 2018 by Uygar Mitat

    Kullandığım tüm lamy kalemlerde sürtünme sesi duyuluyordu. Bir mağazadaki demo kalem ile karşılaştırabilir, içinize sinmezse garanti kapsamında servise göndererek ucunu değiştirtebilirsiniz.

Ezgi D

Şubat 1, 2019 by Ezgi D

Kullandığınız kağıtla da ilgili biraz, bir rhodia defterde bu sesi en az duyarken alelade bir kağıtta sesle birlikte elinizde titreşimi dahi hissedebiliyorsunuz. Kazır gibi yazıyor hissi verebiliyor yani duruma göre. Farklı kağıtlarla denemenizi öneririm.

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>